İçeriğe geç

Cam Balkon

Cam balkon, açılıp kapanabilen raylı sistemlerden oluşmaktadır. Kullanışlı olmasının yanında estetik bütünlükte sağlayan bu sistemler evlerde ısı yalıtımını en iyi şekilde yapmaktadır. Özellikle kış mevsimlerinde dışarının soğuğunu asla içeriye almaz. Yaz mevsiminde ise dışarıdan gelen ıscak havayı keser. Tüm bunlara ek olarak, toz, sinek ve böcek gibi haşerelerin evin içine girmesini engelleyerek daha hijyenik ortamların oluşmasına yardımcı olur. Elbette cam balkon sistemlerinin tek avantajı bunlar değildir. Özellikle dar mekanların genişlemesine katkı sağlar. Dolayısı ile artık her evde cam balkonlar kullanılmaya başlanmıştır. Evinize ya da iş yerinize uygulayacağınız bu mekanlar sayesinde maddi anlamda da büyük ölçüde tasarruf etmiş olacaksınız.

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Balkon ve traslarda katlanır cam balkonlar kullanılabilirken, iş yerlerinde d een çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Katlanabilir özelliği sayesinde yaz mevsiminde de rahatlıkla kullanıma uygundur. Pvc yapı malzemesi ile yapılan bu sistemler az yer kapladığı gibi görsel açıdan da oldukça zengindir. Beyaz renklerin yanında metal ve ahşap renkleri de sıkça kullanılan modellerdendir. Mekanınıza en uygun katlanır cam modelleri tercih ederek, görsel bütünlüğü sağlayabilir, maddi anlamda da ekstra bir kazanç elde edebilirsiniz.

Sürgülü Cam Balkon Çeşitleri

Sürgülü cam balkon modellerinde raylı sistemler kullanılır. Balkonlara uygulandığı takdirde kolay bir el hareketi ile cam balkonu açıp kapatabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı olması sayesinde de uzun bir kullanım imkanı sağlar. Üstelik cafe ve restoran gibi iş yerlerinin bahçe ve teraslarında en çok tercih edilen modelleri arasında yer alır. Dış mekanlarda kullanılabildiği gibi iç mekanlarda da rahatlıkla kullanıma uygundur. Otomatik sürgülü cam balkon çeşitleri ile de uzaktan kumanda sayesinde kolayca açıp kapatabilirsiniz. 

Isı Camlı Cam Balkon Çeşitleri

Isı camlı cam balkon çeşitleri sayesinde 4 mevsim ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Bu çeşidin en sevilen yanı ise sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de ortamın ısısını en iyi şekilde koruyor olabilmesidir. Diğer cam balkon çeşitleri ile kıyaslandığı zaman 4 kata kadar daha fazla ısı yalıtımı yaptığı gözlemlenmiştir.