İçeriğe geç

Kış Bahçesi

Kış bahçesi, özel tasarımı ve kalın cam yapısı ile soğuk havanın içeriye girmesini engelleyen ve yeşillik alanların korunmasını sağlayan yapılardır. Kış bahçesi yapımında farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler maliyetine ve şehrin iklim koşullarına göre değişebilir. Bu yapılar içinde kış mevsiminde de yeşil bitkiler yetiştirebilirsiniz. Doğaseverler için ve şehrin gürültüsünden uzak zaman geçirmek isteyenler için özel olarak tasarlanmış yapılardır. Kış bahçeleri farklı ısıtma sistemleri ile de odadaki sıcaklığı muhafaza edebiliyor. Bilhassa dışarıdan gelen kar, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz hava koşullarını içeriye almıyor. Bu sayede kendinize harika bir dinlenme ortamı sağlayabiliyorsunuz. Kış bahçeleri sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de kullanılabilir mekanlardan oluşmaktadır. Çeşitli havalandırma sistemleri sayesinde yazın yakıcı sıcaklığını içeriye almaz.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Eğer evinize kış bahçesi yaptırmak istiyorsanız bunun için farklı alternatifler sizlere sunulur. Projeye göre yapım malzemesi de değişmektedir. Eğer kış bahçesini yaz, kış dört mevsim kullanmak istiyorsanız burada tercih edilecek yapı malzemesi çelik konstrüksiyon olmalıdır. Yine alman profillerinden üretilen kış bahçesi de en çok tercih edilenler arasında yer alır. Pvc seçimi yine tasarımlara göre farklılık gösterebilir. Daha estetik ve hoş görünen mekanlar için ahşap görünümlü modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece istediğiniz estetiği evinizde yakalayabilirsiniz.

Kış Bahçesi Tasarımları

Evlerinde farklı mekanlar arayışına giren kimseler için farklı tasarımlarda kış bahçesi modelleri mevcuttur. Burada tamamen cam kaplama modeller, ahşap görünümlü modeller, alüminyum modeller ve taş ev görünümlü modeller en çok kullanılan çeşitler arasında yer alır. Evlerin bahçelerinde kullanılabileceği gibi daha küçük modelleri evlerin balkon kısımlarına da yapılabilir. Yine cafelerde, iş yerlerinde ve otellerde de kış bahçeleri son derece trend hale gelmiştir.

Kış bahçesi modelleri, kolay temizlenebilme imkanına da sahiptir. Üstelik her bölgenin kendi iklim şartlarına göre yapıldığı için kesinlikle soğuktan ve rüzgardan etkilenmez. Uzun ömürlü ve oldukça sağlam malzeme ile üretimi yapılmaktadır. Hazır modellerin yanında özel tasarımlı modeller de mevcuttur. Doğru ısı yalıtımı yapıldığı takdirde dört mevsim kullanıma uygun hale getirilebilir.