İçeriğe geç

Pergola Tente

Tente çeşitleri uzun yıllardır kullanılan bir üründür. Daha çok kapı girişlerinde kullanılan tenteler sayesinde havanın olumsuz koşulları mekana yansımaz. Şık ve estetik görünümleri ile de iş yerlerinde çokça tercih edilmektedir. Kullanılacak olan alanın iklim koşulları hesaba katılarak, uygun krozyum hesaplamaları yapılır. Bu sayede kar gibi etmenler yük olarak tentenin üzerine binmez. Sadece hava koşulları ele  alınarak değil, farklı renk alternatifleri ile de kişilerin kullanımına sunulur. Özel tasarımlı pergola tentelerin yanında standart görünümü tenteler de mevcuttur.

Pergola sistemlerinde ahşap modellerin yanında açılır kapanır otomatik alüminyum sistemler de mevcuttur. Daha çok otomatik modeller tercih edilir. Bu sayede kullanımı daha uzun ömürlü olmaktadır.

Pergola Tente Sistemlerinin Kullanım Alanları

Pergola tente modelleri sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de sıkça kullanılır. Kış mevsiminde kar, yağmur ve rüzgarı engelleyen bu sistemler, yaz mevsiminde de harika gölgelik alanlar sunar. En çok kullanıldığı alanlar ise;

 • Evlerin verandalarında,
 • Havuz başlarında,
 • Kafeterya ve restoran gibi işletmelerde,
 • Otellerde ve açık alanlarda kullanıma uygundur.

Elbette her alan için farklı malzeme kullanımı yapılmaktadır. Bu sayede daha kolay kullanım imkanı sunar.

Otomatik Pergola Tente Sistemleri

Daha çok halka açık hizmet veren işletmelerde kullanılmaktadır. İşletmelerin bahçelerinde ve teras katlarında kullanır. Otomatik olmasının yanında ışıklı çeşitleri de mevcuttur. Bu sayede geceleri harika bir ışıklandırma sunar.

Otomatik Pergola Tente Sistemlerinin Avantajları

Pergola tente sistemlerinin pek çok avantajı mevcuttur. Fakat günümüzde otomatik pergola sistemleri daha fazla kullanım avantajına sahiptir. Bunlar ise;

 • Kullanılan alana ve mekana göre ışık rengi seçeneğine sahiptir.
 • Otomatik olması özelliği ile bir kumada hareketi ile kolayca açılıp kapanabilir.
 • Temizliği oldukça kolaydır.
 • Uzun ömürlü ve sağlıklıdır.
 • Ortama ısı izolasyonu sağlar.
 • İşletmelere ve mekanlara harika bir görsel zenginlik sunar.

Kullanmak istediğiniz alanın yapısına ve ilkim çeşitliliğine göre farklı renk ve modellerdeki pergola tenteleri tercih edebilirsiniz. Oldukça uygun maliyeti ile de sizi memnun edecektir.

Değişik tarzlarda üretimi yapılabilen Pergola üstü açık dış mekan oturma birimleri olarak tanımlanabilir. Her türlü hava şartlarına göre kullanıcı kişi tarafından ayarlanabilir. Sıcak ve bunaltılı bir havada bu yapıları gölge için kullanabilirsiniz. Eğer kış aylarında iseniz ve hava yağışlı ile karın güzel manzarasından, yine bu yapılar yardımıyla istifade edebilirsiniz. Dolayısıyla mevsim şartlarına göre şekil almanız gerekmez. Aksine Pergola, yaşanan mevsime tam anlamıyla hakim olmanızı sağlar.

 1. Elektrostatik toz boya ile yüksek mukavemetli alüminyum alaşımlı çerçeve
 2. Hava, rüzgar ve su geçirmez yüzey malzemesi
 3. 110×145 yüksek kaliteli alüminyum direk profilleri
 4. 110×150 özel alüminyum ray profilleri
 5. Çatılara veya yapıya kolay kurulum
 6. Uzaktan kumandalı Somfy motoru
 7. Sınırsız renk seçeneği
 8. 5 yıl motor garantili, 2 yıllık sistem garantisi (Uluslararası standartlar ISO 9001 ve CE sertifikalı)